Częste Pytania

Czy to jest bezpieczne?
Statystyki ubezpieczeń pokazują, że paintball jest bezpieczniejszy niż golf, jogging, tenis pływanie, i wiele innych sportów. Nie ma tu kontaktu fizycznego z przeciwnikiem, zatem jedynie może się przytrafić siniak. Uderzenie kulki w ciało nie może spowodować większych strat niż siniak lub zadrapanie. Paintball to sport i jak w każdym sporcie (piłka nożna, koszykówka itd.) nie przestrzeganie pewnych podstawowych zasad bezpieczeństwa może narazić nas na kontuzję. Do typowych paintballowych kontuzji można zaliczyć siniaki i zadrapania. Siniaki wynikają głównie ze strzelania ze zbyt bliskiej odległości lub trafień w miejsca odsłonięte. 

Ile trwa taka gra ?
Pobyt w parku CITYPAINTBALL jest jedynie ograniczony ilością kulek - do czasu gdy gracze mają czym strzelać. 
Plan pobytu wygląda następująco: Przybycie na teren, przebranie się graczy, podział na drużyny, szkolenie instruktora, wyjście na pierwszą rundę gry, odpoczynek, kolejne wejścia na rundy, podzielone odpoczynkami pomiędzy nimi, zakończenie gry - przebranie się , opcjonalnie grill. 
Uśredniając można przyjąc że: 100 kulek starcza na ok. 1 godz. gry, każde następne 100 kulek wydłuża ten czas o 30 min. Grill może dodatkowo potrwać 1 godzinę po grze. 
Takim sposobem 500 kulek z grillem zapewnia czas ok. 4 godzin zabawy ! 

Czy boli jak się dostanie?
Wybierając się pierwszy raz na grę, tak jak każdy zadawałem sobie to pytanie. Dziś mogę powiedzieć, że jest to najmniej istotny aspekt tej zabawy. Plastikowa osłonka kulki pęka wraz z uderzeniem i generalnie powoduje tylko lekki ból (często nie wyczuwalny w ferworze walki). Bardziej bolesne jest uderzenie kulki w odsłoniętą skórę. Dość powszechne jest używanie rękawiczek, czapek i apaszek na szyję. 

Czy moge zapisać się sam ? albo jedynie z dwoma przyjaciółmi?

Niestety nie. Paintball to sport drużynowy i gra musi posiadać 2 drużyny aby była atrakcyjna, a gracze nie spędzali całych godzin na szukaniu rywala po całym terenie. Dlatego też minimalna ilość do stworzenia grupy i zarezerowania terenu to 8 osób.
Możliwe jest jednak zagranie jako pojedyńczy gracz poprzez akcje organizowaną przez Citypaintball o nazwie "Napalmowa Niedziela". Jest to akcja cykliczna, co kilka tygodni w niedziele zapisywana jest lista pojedyńczych amatorów paintballa, chcących miło spędzić czas i zagrać w większej grupie, której nie udało im się samemu zorganizować. Zainteresowanych akcją odsyłamy do śledzenia działu aktualności oraz FACEBOOK'a.

Jakie warunki fizyczne gracza są wymagane w grze?
W zasadzie nie ma tu żadnych konkretnych wymagań. W czasie gry dużo się chodzi, biega, skrada, czasami czołga, kuca, klęczy, dlatego dobrze mieć choć trochę kondycji i ogólnej sprawności fizycznej. Najważniejszymi cechami dobrego paintballisty są: doświadczenie, refleks i zimna krew. 

Czy łatwo zmyć farbę?
Farba wewnątrz kulki to barwnik spożywczy. W czasie gry wystarczy zetrzeć szmatką lub trawą, po grze wystarczy spłukać wodą, aby nie pozostawić śladu. 

Czy można skorzystać z prysznica ?
Citypaintball jako jedyny z terenów wrocławskich posiada możliwość skorzystania z prysznica po grze. Jest on dodatkowo płatny 6zł /os.

Czy gramy w złych warunkach atmosferycznych?
Paintball to sport ekstremalny ! Deszcz, wiatr, upalne słońce czy śnieg nie przeszkadzają w grze. Wszystko jednak pozostaje w decyzji uczestników. Jesli grupa uznaje, że pogoda jest zła - impreza sie nie odbywa. Jednak z doświadczenia wiemy i widzimy, że najlepiej bawią się grupy, które trafiają na klimat przypominajacy prawidziwą walkę ! :) Dla tych co boją się deszczu pozostają jeszcze 2 duże wiaty gdzie można się skryć. 

Czy kobiety mogą grać?
Oczywiście! Bardzo często gościmy panie i to one nieraz grają bardziej agresywnie i bezstresowo niż mężczyźni. Są z reguły bardziej zwinne, mniejsze, co daje im przewagę w grze. 

Chcę zorganizowac zabawę dla dzieci, ile muszą mieć lat i czy potrzebuję jakieś zaświadczenia ?
Organizacja imprez / urodzin dla dzieci jest limitowana rozsądkiem. To każdy rodzic powinien zadecydować czy jego dziecko jest bardzo wrażliwe. Jeśli wiecie Państwo, że dziecko po lekkim upadku na ziemie może się rozpłakać - lepiej aby nie uczestniczyło w grze. Zalecany wiek to min 12 lat. 
Ze strony bezpieczeństwa dzieciom nic nie grozi, otrzymują doskonałą opieke doświadczonych instruktorów, oraz sprzęt zabezpieczający przed jakimikolwiek trwałymi czy niebezpiecznymi urazami. 
Dla organizatorów mamy zgodę rodziców, którą musi podpisać rodzic każdego dziecka - uczestnika. 
[Zgoda rodziców do pobrania]

 

zaufali nam:

paintball imprezy firmowe wrocław

Wszystkie prawa zastrzeżone | Projektowanie Stron WWW